Kiedy urządzamy własne mieszkanie, najwięcej uwagi poświęcamy salonowi i sypialni, w końcu w tych pomieszczeniach spędzamy najwięcej czasu. Jednak łazienka jest równie ważna, dlatego nie powinniśmy traktować jej po macoszemu szczególnie, że w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji wiele designerskich dodatków do tego pomieszczenia.

Eklektyzm – hit ostatnich lat

Przez wiele lat w aranżacji wnętrz panowała dość konserwatywna atmosfera, do wyboru mieliśmy styl nowoczesny lub klasyczny, których raczej nie wypadało ze sobą mieszać. Jednak już od kilku lat w dekoracji zapanowała moda na eklektyzm, czyli mieszankę różnych stylów, dzięki której można otrzymać bardzo ciekawe rezultaty aranżacyjne, także w łazience. W tym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się połączenie surowego, nowoczesnego stylu z dodatkami vintage, najlepiej w postaci oryginalnych antyków – już jeden, zabytkowy mebel wystarczy, aby uzyskać oszałamiający efekt! Na pchlich targach oraz aukcjach internetowych z pewnością znajdziemy komody z minionych wieków wykonane z drewna, których rozmiar będzie odpowiedni do wykorzystania pod umywalkę. W takim meblu wystarczy wyciąć otwór, zamontować tam zlew i stylizowaną baterię a efekt będzie z pewnością oszałamiający. Do takiej gustownej szafki należy dopasować kontrastujący element, najlepiej w postaci surowych kafli. Obecnie bardzo modne są płytki ścienne i podłogowe imitujące beton, wyróżniające się chłodnymi odcieniami szarości.

Wyposażenie i armatura

Do naszej antycznej szafki umywalkowej oraz betonowych kafli trzeba dopasować odpowiednie wyposażenie, najlepiej w postaci nowoczesnych dodatków. Ostatnim krzykiem mody są kabiny prysznicowe pozbawione brodzików, woda zbiera się w specjalnych kanalikach i jest wsysana przez otwór umieszczony w centralnej części podłogi. Taka kabina daje oszałamiający efekt, który warto podkreślić montując w niej deszczownicę. jest to specjalny rodzaj baterii prysznicowej o zwiększonej średnicy, dzięki czemu kąpiel staje się prawdziwą przyjemnością. Taka bateria wymaga nieco większego ciśnienia wody, warto to sprawdzić i ewentualnie poprawić przed jej instalacją. Jeżeli jesteśmy jednak zwolennikami wanny możemy postawić na model stylizowany starszy. W sklepach znajdziemy piękne, wolnostojące wanny z rzeźbionymi nóżkami i podwyższeniem na plecach. Jeżeli dysponujemy łazienką o większej powierzchni możemy ustawić wannę w centralnej części pomieszczenia. Wówczas niezbędna będzie też wolnostojąca bateria, najlepiej stylizowana na zabytkową.

Pozostałe dodatki

W modnej łazience kluczową rolę będą odgrywać dodatki. Jeśli w pomieszczeniu mamy okno koniecznie trzeba umieścić w nim kwiaty doniczkowe, które ożywią wnętrze i dodadzą mu atrakcyjności. Ciekawy efekt aranżacyjny otrzymamy również wieszając na ścianie ciekawy obraz, najlepiej w surowej, metalowej ramie. Najlepiej w tym celu sprawdzą się reprodukcje znanych malarzy, w eklektyzmie wspaniale będzie się komponować malarstwo niefiguratywne. Wiele osób przechowuje w łazience pralkę, jednak jeśli mamy tylko możliwość warto przenieść ją do kuchni, psuje bowiem cały efekt.

Udostępnij w Social Media