Nowoczesne łazienki łączą w sobie wiele rodzajów wykończenia wnętrza. Projekty nie ograniczają się tylko do wykafelkowanych po sufit ścian. Ciekawym pomysłem jest użycie tapety we wnętrzach łazienki, czy też salonu kąpielowego. Czy tapeta w łazience to dobry pomysł?

Nowoczesna i odważna aranżacja łazienki

Przy urządzaniu łazienek często korzystamy z projektów stworzonych w marketach budowlanych przy okazji zakupów glazury i wyposażenia łazienki. W takich projektach nie ma miejsca na niebanalne rozwiązania. Często ograniczamy się do popularnych rozwiązań, choć nie do końca nam one odpowiadają. Kwestię urządzenia łazienki warto przemyśleć. Spędzamy w tym pomieszczeniu stosunkowo dużo czasu, dlatego nawet drobny remont, a także generalna demolka powinien być dobrze przemyślany. Współcześnie istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym łatwo wprowadzimy we wnętrza niezwykły klimat. Taki klimat niewątpliwie stwarza tapeta. Daje ona wrażenie przytulności. Nowoczesne wzory sprawiają, że bez trudu osiągniemy efekt np. betonu, drewnianych desek czy cegły na ścianie, stosując tapetę. Możemy jej użyć wykonując nawet drobny remont, co pozwoli na szybkie odmienienie wyglądu łazienki, a nawet stylu tego pomieszczenia.

Obawy przed tapetą w łazience – czy są słuszne?

Niektórzy na samą myśl o tapecie w kontakcie z wodą pukają się w czoło. Nie jest to jednak słuszne. Obawy spieszymy wyeliminować, gdyż naprawdę są zbędne. Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by stosować tapety w łazienkach, bez obawy o ich trwałość. Trzeba jednak wybrać właściwy materiał, z którego tapeta została wykonana, aby poradził on sobie w niewątpliwie trudnych warunkach, jakim jest wilgotne środowisko łazienki. Trzeba wiedzieć, że nowoczesna technologia pozwala na stworzenie tapet, które często są rozwiązaniem stosowanym w służbie zdrowia i które można myć wodą pod ciśnieniem. Odpowiednim wyborem będzie tapeta winylowa. Są dwa rodzaje tego typu tapet. Do łazienki lepiej sprawdzą się tapety winylowe twarde. Są one odporne na wodę, gdyż pokrywa je warstwa folii.

Profesjonalne tapety winylowe można stosować w nawet w tzw. mokrych strefach łazienki. Jeśli jednak boimy się o uszkodzenie tapety, można zdecydować się na zabezpieczenie taflą szkła najbardziej newralgicznych miejsc. Można też zdecydować się na położenie tapety tylko w miejscach, które nie są bezpośrednio narażone na kontakt z wodą. Tapeta na jednej ścianie może skutecznie powiększyć optycznie nawet małą łazienkę, zwłaszcza jeśli wybierzemy wzór stwarzający wrażenie głębi lub wzór w jasnym, najlepiej białym kolorze. Tak naprawdę nie ma innego materiału, który stworzy wyjątkowy klimat w łazience. Jeśli marzy Ci się sielski i wakacyjny widok podczas odprężającej kąpieli w wannie rozważ tapetę z takim właśnie wzorem. Tapeta powinna nawiązywać kolorystycznie do pozostałych elementów wykończeniowych łazienki, zwłaszcza płytek, jeśli takie są przewidziane. Może to być tak naprawdę tylko jedna rolka a odmieni nawet najbardziej banalną łazienkę.

Udostępnij w Social Media