Jednym z podstawowych elementów wyposażeniowych w każdej łazience jest miska WC. Większość osób kojarzy to rozwiązanie z tradycyjnymi modelami, trudnymi w czyszczeniu i utrzymaniu odpowiedniej czystości tudzież psującym się często mechanizmem spłukiwania.

Wychodząc naprzeciw potrzebom potencjalnych odbiorców, producenci misek WC stworzyli szereg nowoczesnych modeli, wśród których można znaleźć przede wszystkim wygodne, funkcjonalne i łatwe w utrzymaniu czystości bezrantowe WC.

Bezrantowe miski WC – co to takiego?

Bezkołnierzowe miski WC to muszle bez ceramicznego kołnierza tudzież rantu, charakterystycznego dla starszych modeli. Nowoczesne rozwiązania odznaczają się efektownym i oryginalnym designem oraz funkcjonalnością, nic więc dziwnego, że z dnia na dzień cieszą się coraz większym zainteresowaniem – wpływ na to mają zarówno kwestie estetyczne, jak i standardy higieniczne.

Wiszące i klasyczne

Miski WC, te starszego typu, jak i nowoczesne, dostępne są w postaci wiszącej oraz standardowej. Wybór należy przede wszystkim do użytkowników, którzy powinni kierować się w tej sytuacji własnym gustem oraz możliwościami technicznymi pomieszczenia łazienkowego. Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz propozycji, dzięki czemu znalezienie optymalnego rozwiązania, które wpisze się w aranżację konkretnej łazienki, nie powinno stanowić problemu.

Warto dodać, że współcześni użytkownicy mają do wyboru klasyczne, montowane do podłogi miski WC, wyposażone w spłuczkę umieszczoną na zewnątrz, jak i rozwiązania nowoczesne, wiszące, których zasadniczą cechą jest instalacja podtynkowa, czyli spłuczka zamontowana w ścianie.

Higieniczne WC

Największą zaletą nowoczesnych misek WC jest łatwość utrzymania czystości, a więc szeroko rozumiana higiena. Użytkownicy chwalą przede wszystkim brak standardowego kołnierza oraz kanału, który wymagał wiele wysiłku podczas czyszczenia. W przypadku nowoczesnych modeli czyszczenie odbywa się znacznie szybciej i łatwiej, a efekty są w pełni zadowalające.

Dokładne, wręcz precyzyjne czyszczenie niweluje ewentualne siedliska bakterii, zapewniając nieskazitelną czystość, bezpieczeństwo i zdrowie osób korzystających z toalety.

Wynika przede wszystkim z tego, że w bezrantowych modelach zamiast standardowego kanału znajduje się delikatne wgłębienie, zapewniające równomierne rozprowadzenie wody w całej muszli.

Warto podkreślić, że w nowoczesnych toaletach nie ma nadmiernej ilości zakamarków, dzięki czemu codzienne czyszczenie jest znacznie łatwiejsze i trwa krócej, ponadto nie wymaga stosowania agresywnych środków czyszczących.

Oszczędność wody

Tradycyjne miski WC zużywają od 3 do 6 litrów wody podczas jednego spłukiwania. Pozornie wydawać się może, że jest to niewiele, jednak biorąc pod uwagę miesięczne zużycie wody rachunek w znaczny sposób potrafi obciążyć domowy budżet.

Ilość zużywanej wody w przypadku sanitariatów bezkołnierzowych jest znacznie mniejsza, co automatycznie przekłada się na wysokość rachunków oraz oszczędność wody. Nietrudno więc zauważyć, że zaletą przedmiotowych rozwiązań są także aspekty stricte ekonomiczne.

Śmiało można więc stwierdzić, że nowoczesne, bezrantowe miski WC doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze.

Udostępnij w Social Media